Siber Güvenlik

En Büyük İllegal Forumlar

TOP 10 Türkiye'nin En Büyük İllegal Forum Siteleri

Bu içerik tamamen siber güvenlik önlemleri maksatlı bilgi paylaşımı yapıp, bilgi alabileceğiniz siteleri ayrıt edebilmeniz için derlenmiştir. Makalemiz içerisinde sadece isimlerden bahsedeceğiz URL/Link bulundurmayacağımızı belirtmek isteriz.

En Büyük İllegal Forumlar

Sırasıyla aşağıda bu forum isimlerinden bahsettik.

SpyHackerz

spyhackerz
spyhackerz

SpyHackerz, listenin 5. sıradaki imhatimi’den çok daha sonra kurulmasına rağmen 2008 yılından bu yana yakaladığı ivme sayesinde yıkılamaz bir kaleye dönüştü. Mectruy kod adlı hacker tarafından kuruldu ve yıllardır platformunu geliştirmeye devam etmektedir.

Suç Hisarı

suç hisarı
suç hisarı

Suç hisarı, dark net/deep web tor browser tarayıcısı ile ulaşılabilen bir suç platformudur. İçerde birbirinden tehlikeli suçlu, dolandırıcı, hacker, şantajcı gibi bir çok türden insan bulunmaktadır. Olayın asıl sıkıntılı kısmı ise bu oluşum tamamen Türkler’den ibaret olması. Platform ise 2017 yılında Manolya tarafından kurulmuştur.

İllegalPlatform

illegal platform
illegal platform

İllegal platform ilk olarak 2017 yılında kuruldu ve belli bir süre sonra bilinmeyen sebeplerden ötürü yayın hayatına son verdi. 2020 yılının ortalarında ise tekrar aktif olma kararı aldılar. İçeride tahmin edebileceğiniz her türden insan ve her türlü olgu mevcut olmaktadır. İlk kurucusu ise yaslibabacan ‘dır.

TürkHackTeam

turk hack team
turk hack team

İllegal yalnızca kart hırsızlığından veya dolandırıcılıktan ibaret değiliz. Vizyonlarını kemalist olarak belirlemiş olan THT (Türk Hack Team) 2002 yılında Arsenik kod adlı hacker tarafından kurularak Türkiye’nin en köklü hack ve illegal cemiyeti konumuna gelmiştir. Türkiye’deki en yüksek üye rakamına sahip hack platformudur. 1. Derece suçlardan her daim uzak durmuşlardır. Bu yine de illegal bir forum oldukları gerçeğini değiştirmediği için listemizde yer edinmiştir.

İmhaTimi

imhatimi
imhatimi

Türk Hack Team ile boy ölçüşebilecek bir platform var ise o da şüphesiz ki imhatimi’dir. 2006 yılında Mectruy kod adlı hacker tarafından kurulan imhatimi henüz aradan 1 yıl geçmesine rağmen 2007 yılında büyük bir ivme yaşadı. Fakat belli bir süre sonra ekibin kemik kadrosunun dağılması sebebiyle site artık yayın hayatında devam edemedi. ta ki 2019 yılına kadar…

CrimeNetwork

crimenetwork
crimenetwork

Listede normalde yalnızca Türk topluluklarından bahsedecektik fakat fark ettik ki bazı global içerikli suç ve illegal platformlara da giriş yapan o kadar çok Türk kullanıcı mevcuttu ki Crime Networkü listeye almamak çok yanlış olurdu. Kurucusu ve kaç yılında kurulduğu belli olmayan bu platform Almanya lokasyonlu ve tamamen dolandırıcılık senaryolarının döndüğü bir yerdir. Hem normal internette hemde tor deep web ağında bulunmaktadırlar.

Cracked To

cracked to
cracked to

Crime Network’ten hemen sonra bir global proje daha olan Cracked To gelmektedir. Bu platform normalde yalnızca cracklenmiş içerikler ve patlatılan, leak edilen dataların paylaşılması için açılmıştır. Devamında ise diğer kategorilerin de eklenmesiyle oldukça büyük illegal bir ağa dönüşmüştür. Kim tarafından kurulduğu bilinmemektedir.

TurkHacks

turkhacks
turkhacks

Warez içerik denince akla gelen ilk Türk yapımı illegal içerikli sitelerden biri olan TurkHacks listemizde 7. sıraya girmiştir. 2017 yılında DeepiMpaCt kod adlı hacker tarafından kurulan TurkHacks yayın hayatına kurulduğu günden beridir devam etmekte. 

Ajanlar

ajanlar
ajanlar

Köklü hack ve illegal sitelerden biri olan ajanlar platformu 2012 yılında raD0 kod adlı hacker tarafından kurulmuş zamanla yönetimi ise Marjinal almıştır. Site yönetimi marjinalde’iken 2020 yılında Mectruy kod adlı hacker tarafından hacklenmiştir. Bu saldırı sonrası uzunca bir süre yayın hayatını kesintiye uğratan ajanlar her ne kadar tekrar aktif olsalarda platformları tam bir mezarlığa dönmüş bulunmaktadır.

MemoryHackers

memoryhackers
memoryhackers

Yeni nesil hack ve illegal platformlardan biri olan memoryhackers 2017 yılında LeftSpace tarafından kuruldu ve yıllardır oyun sektöründe yazılımlar kodlayarak yayına sokmaktadır. Platformlarındaki üyelerin yarısı yabancı yarısı ise Türk olmasının sebebi tamamen başarılı bir iş çıkardıklarını göstermektedir. 2 milyondan fazla üyeleri bulunmaktadır.

En Büyük Hack Forumları

  • Spyhackerz
  • Suç Hisarı
  • İllegal Platform
  • Türk Hack Team
  • İmhaTimi
  • Crime Network
  • Cracked To
  • TurkHacks
  • Ajanlar
  • Memory Hackers

 

En büyük hack forumu hangisi?

Türkiye’nin en büyük hack platformu Mectruy tarafından kurulan Spyhackerz olarak bilinmektedir.

Hack Forum Ne Demek?

Hacking’e dair içeriklerin ve bilgilerin paylaşıldığı bilgi paylaşım platform sitelerine hack forum denmektedir.

En İyi Hacker Kimdir?

En iyi ve en büyük hacker daha önce de yeraltının en büyük hackeri içeriğimizde paylaştığımız üzere Mectruy kod adlı hackerdir. Bunun sebebi ise spyhackerz gibi kaliteli bir platformu kurmaktan ziyade yıllar içerisinde yaptığı binlerce büyük saldırısından ötürüdür.

Atahan

SEO Master & Python Development - CEO Of Analist.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu