SEO

Google Yazılarınızı Hızlı Bir Şekilde Görsün

Google'da En Hızlı Nasıl Index Alabilirim?

İnternetin gelişmesiyle birlikte, blog ve web sitelerindeki içeriklerin kopyalanması ve çalınması ciddi bir sorun haline gelmiştir. Emek ve zaman harcanarak yazılan bir içeriğin, botlar aracılığıyla çalınarak başka bir sitede yayınlanması, hem site sahibi hem de içerik oluşturucu için büyük bir hayal kırıklığına sebep olabilir. Bu nedenle, içerik hırsızlarıyla mücadele etmek için çeşitli yöntemler kullanmak gerekmektedir.

Bu yöntemlerden biri, sitenizin ve yazılarınızın daha hızlı tanınması ve Google tarafından indexlenmesi için ping servislerini kullanmaktır. Ping servisleri, büyük bir veri deposu olarak adlandırılabilir. Sizin gönderdiğiniz adresteki yazıları havuza alırlar ve Google botlarını sitenize yollarlar. Bu sayede siteniz saniyeler içinde indexlenir ve içerik hırsızlarından önce sitenizdeki yazıyı Google hafızasına kaydeder. Bu yöntem, çalıntı içeriklerin arama sonuçlarında yer almamasını sağlar.

WordPress kullanıcıları, bu işlemi el ile yapmak yerine, otomatik ping sistemini kullanabilirler. Ayarlar sekmesinin yan bölümünde bulunan “Yazma” bölümüne, ping listesi ekleyebilirler. Bu sayede, yazılarınızın otomatik olarak pinglenmesi sağlanır ve Google tarafından daha hızlı indexlenir. Bu yöntemle, içerik hırsızlarının sizden önce çalmaları engellenir ve arama sonuçlarında yer almayan orijinal içerikler oluşturabilirsiniz.

Atahan

SEO Master & Python Development - CEO Of Analist.org
Başa dön tuşu