Sosyal Medya

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir – Kapat ve Temizle

Instagram Aramalar Geçmişi Temizleme

Instagram’da yapılan aramaların nasıl temizleneceği birçok insan tarafından ilgiyle karşılanıyor. Çünkü bir kişinin Instagram hesabında hangi sorguları araştırdığını gösteriyor. Bu özellik, keşfet sekmesi üzerinden erişilebilen ekranda görülebilir.

Sorguları görmek için arama alanına dokunmak yeterli olacaktır. Son yapılan aramaların yanı sıra tüm geçmiş görüntülenecektir. Eğer birisi size telefonunuzu vermiş ve Instagram’a giriş için şifre koymamışsa, arama geçmişinizi kolayca görebilir.

Dolayısıyla, özellikle yeni kullanıcılar, birçok kişi bunun nasıl silineceğini farklı yollarla araştırmaktadır. Bunun için profil sayfasından tüm sorunlar çözülebilir.

Instagram Arama Geçmişi Önerileri Silme

Instagram arama geçmişini silmek kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Bunun için öncelikle Instagram’a giriş yapmış olmanız gerekmektedir. Sonrasında aşağıdaki adımları takip ederek istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz;

  • Sağ alttan profilinize gidin.
  • Sağ üst köşeden ayarlar ekranına gidin.
  • Güvenlik alanına gidin.
  • Arama geçmişini temizle sekmesine tıklayın

Instagram’da, profil sayfasında sağ üst köşedeki seçenekler çubuğuna dokunduğunuzda, yukarıda gördüğünüz ekran belirecektir. Bu ekranda, ‘ayarlar’ seçeneğini seçerek 2. adıma geçebilirsiniz

‘Ayarlar’ sekmesindeki sonraki etap ‘güvenlik’ sekmesidir.

Nihayetinde, ‘güvenlik’ seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada ‘arama geçmişi’ seçeneğini seçin ve geçmişi temizleyin.

Ancak bazılarını silmek istiyorsanız, doğrudan keşfet ekranına geçebilir, arama bölümüne dokunarak silmek istediklerinizin yanında bulunan çarpı işaretine dokunabilirsiniz.

Instagram Arama Geçmişi Silme

Instagram’da Arama geçmişini silme işlemi, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu durumun temel nedeni, nasıl silineceği konusunda yeterli bilgiye sahip olunmamasıdır. Doğru adımları takip ederek, istediğiniz sonuca kısa sürede ulaşmanız mümkündür.

Eğer çarpı işaretiyle silmeye çalışıyorsanız ve profil sayfasına yönlendiriliyorsanız, bu demektir ki çarpıya dokunmamışsınızdır. Tekrar deneyerek çözüm bulabilirsiniz.

Instagram Arama Geçmişi Görme

Instagram’da arama geçmişini görmek için sadece keşfet sekmesinde bulunan aramalara dokunmanız yeterlidir. Sonrasında silinmeyen tüm geçmişi görebilirsiniz. Ancak silindikten sonra artık görülemez.

Keşfet önerileri, arama sonuçlarına göre şekillendiği için, kullanıcıların keşfet bölümünü incelemesi faydalı olabilir.

Instagram Harf Geçmişi Silme

Instagram’da harf bazlı yapılan aramaların nasıl silineceği, birçok kullanıcı tarafından araştırılmaktadır. Instagram harf geçmişini temizlemek için güvenlik menüsü üzerinden adımları takip etmek, çözüm bulmanıza hızlıca yardımcı olacaktır

İnstagram’da Görüntülü Ve Sesli Arama Nasıl Silinir

Şu anda pek çok Instagram kullanıcısı tarafından tercih edilen sesli ve görüntülü aramalar, günümüzde oldukça yaygındır. Bu konuşmaları silmek için Direct Message üzerinden ilgili görüşmeleri silmek, hızlı bir şekilde çözüm sağlamanıza yardımcı olacaktır

Instagramda geçmişi silersem farklı cihazlarda da silinir mi?

Atahan

SEO Master & Python Development - CEO Of Analist.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu