Siber Güvenlik

Mectruy Kimdir?

Türkiye'nin En Büyük Hackeri

Türkiye’nin En Büyük Beyaz Şapkalı Hackeri

Genellikle hack operasyonlarını Türkiye harici tutan vatansever bir hacker olarak tanınan Mectruy, uzun zamandır yeraltında belli başlı operasyonlar yürütmektedir. Uzun süredir hack hayatını aktif tutmasının sebebi ise asla Türkiye aleyhine işler yapmamasıdır. Zaten aksi takdirde 2006’dan bu yana başlayan serüveni çoktan bitmiş olurdu.

Peki Mectruy Kimdir?

2006 Yılında hack dünyasına atılan Mectruy, dış güçlere karşı internet ortamında yıllardır ülkesini siber anlamda korumaya adamış kabilyetli beyaz şapkalı bir hackerdir. Her ne kadar siber suçlu vb. ithamlarda bulunsak da ünvanı Türkiye içerisinde bulunduğunda ona Siber Güvenlik Uzmanı demek daha doğru olacaktır. Çünkü Türkiye için herhangi bir suç işlemediğini bilmekteyiz.

White Hat Hacker Grup Lideri

Spyhackerz ve İmhatimi gibi belli başlı hack gruplarının önder kurucusudur. Aslında hack dünyasına tam atılma serüveni ise 2006 yılında imhatimini kurmakla başladı. Zaten bu platformlara baktığınızda yasa dışı hiçbir unsur görmek mümkün değil. Sorun ve sıkıntı yaşatacak siyah veya gri şapkalı hackerları aralarında asla barındırmaz.

Mectruy Hakkında Söylentiler

Kendi platformunda barındırmak istemediği ve siteden uzaklaştırdığı gri ve siyah şapkalı hackerlar tarafından bu zamana kadar belki yüzlerce iftira ve hakkında suç duyurusunda bulunulmuş söylentiler mevcuttur. Açıkcası bu kadar iftiraya rağmen hala herhangi bir ceza almadığına göre suçsuz olduğuna inanmaktayız.

Peki Ya MecTruy SpyHackerz’da veya İmhatimi’de Ne Gibi Şeylere İzin Veriyor?

Kesinlikle Türkiye aleyhine ve TCK hukuk kuralları, anayasa kurallarına aykırı şeyler haricinde bir çok içeriğe izin vermektedir. Tabi bazen istisnai durumlar olsa da (örnek film, dizi sızdırmaları gibi) gözden kaçması muhtemel durumlardan biridir. Bu yazı 28.03.2023 tarihinde yazılmıştır ve bu yazı; hiçbir şekilde spyhackerz’ın veya imhatimi’nin illegal eylemlere izin verilmediğinin niteliği taşımaktadır. Kamuoyunun dikkatine efenim.

SpyHackerz Yasadışı Bir Grup mudur?

Hayır SpyHackerz yasadışı bir grup değildir. Grup adminleri, Türkiye aleyhine paylaşılan hiçbir içeriği kabul etmemektedir ve üyelere ağır yaptırımlar uygulamaktadır. Yasadışı eylemlerde bulunan kullanıcıların ise log kayıtlarını Siber Suçların istemesi durumunda onlarla paylaşabilmek için kayıt altında tutmaktadır.

Atahan

SEO Master & Python Development - CEO Of Analist.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu