Siber Güvenlik

Revonzy Kimdir?

Revonzy Kod Adlı Hacker Hakkında Bilgiler

Türkiye camiasında yüksek başarılara imza atmış Türk hackerların zaman zaman hikayelerini anlatsak da Revonzy‘den bahsedilmemesi resmen Türk hack dünyasına hakaret olurdu.

Daha önce yeraltının en büyük hackeri yazımızı sizlerle paylaşmıştık dilerseniz buraya tıklayarak o içeriğimize gidebilirsiniz: Yeraltının En Büyük Hackeri kadar başarılı isimlerden birisi de şüphesiz Revonzy‘dir. Yaptığı saldırılar global haber sitelerine bile onlarca defa konuk olmuştur.

O halde hadi Revonzy Kimdir tanıyalım;

Revonzy Kimdir?

Revonzy

2017-2018 Yıllarında hack dünyasına katılmasına rağmen piyasanın oldukça eski topraklarına bile kök söktürmüş bir isim olmayı başarmış olan Revonzy, önemli olan şeyin eski olmak değil, başarılı olabilmeyi gözler önüne sermiştir. İmhaTimi, EliteHackz ve SpyHackerz gibi Türkiye’nin en büyük hack forumlarında üst düzey yöneticilik yapmış ve saldırı ekipleri yönetmiştir. Halihazırda ise halen saldırılarına devam etmektedir.

Revonzy’nin Büyük Saldırıları

2017 yılında isviçreye ait yüzlerce devlet sitesine eş zamanlı operasyon düzenleyip, erişime kapattı. Yine aynı yıl içerisinde israilin savunma bakanlığı personellerine ait sosyal medya hesaplarını kapattı.2018 Yılında HDP parti başkanlığına ait terör sempatizanlığında bulunan web sitelere simsiyah hançer gibi indexi saplamaktan kaçınmadı. 2019 Yılında on binlerce siteyi barındıran sunucuları rootlayıp, zone rekoru kırdı fakat golgeler.net kapandığından ötürü bundan sonraki amacını özel saldırılara çevirdi. 2020 yılında imhatimi adlı hack platformuna yönetici olarak atandı. Başta akparti olmak üzere bir çok siyasi parti sitelerine uyarı indexi attı. 2021 Yılında hackten her ne kadar uzaklaşsa da bunu hobi olarak yapmayı bırakıp, kazanç sağlamak için devam etti. 2022 Yılında rusya devlet sitelerine dadanıp, sunucularına kalıcı zararlar bıraktı. Unutmayın bunlar sadece buz dağının gözüken kısmı. Anlatmadıklarımızı da içeriğin son kısmına ekleyeceğiz.

Revonzy ve EliteHackz

Revonzy 2020 yılında henüz imhatimine katılmadan önce yeraltının bilgi paylaşımı yapabileceği bir platform açtı ve google’da yıllar boyunca zirvede kaldı. Bu süre boyunca bu gri şapkalı hacker platformunda belki on binlerce websiteye saldırı gerçekleşti. Ekibi her ne kadar yüksek derecelerde saldırılar yapsa da oturup izlemek yerine operasyonlara katılıp, daha büyük ve daha sükse olacak saldırılara imzalar attılar.

Çömezlere Fısıldayan Adam

Kendini hacker olarak nitelendiren kişilere karşı oturup bir plan yaptı. Açıkcası bu plan uzun sürmüş olmasa gerek ki, tek bir hafta içerisinde bir sürü hack platformunu hackleyip, yayına kapattı. Bu ne demek farkında mısınız? Tek başına hack gruplarına saldırıp, bunu başarıyla gerçekleştiriyor ve haliyle saldırdığı platformdaki yöneticilerin yüzü kalmadığından ötürü kepenkleri indiriyor. Bu saldırıları haberin son kısmında toplu olarak yayınlayacağız.

Bilişim Aşığı Bir Siber Güvenlik Analisti

Her ne kadar black hat seo hizmeti veren biri olsa da bazen müşterilerin isteği üzerine sitelerinin web güvenliği konusunda hizmet sağladığının da altını çizmeden olmaz. Hacker olmak isteyen insanların tek odakları yakıp, yıkmak olduğundan ötürü başarılı olamazken, Revonzy’nin güvenlik sağlama ve koruma becerilerinin de olması bu dediğimizi oldukça haklı çıkardı.

Akparti Ordu Sitesine Saldırı

Her ne kadar iyi niyetli insanlar olduğunu dile getirsek de herkesin kendisine göre bazı doğruları vardır. Yaptıkları eylemleri eleştirmek bize düşmez. Sadece bu konudan bahsetmeyi doğru buluyoruz. 2021 yılının mart ayında suç ortağı QeyFrq kod adlı azılı hackerla birlikte akpartinin ordu şehrine ait resmi web sitesi hacklendi. Purple Bixi adlı twitch yayıncısı ise bu olanlara tepki verdi. Videosunu aşağı bırakıyoruz;

Kiev Uluslararası Sosyoloji Enstitüsüne Saldırı

Özellikle ukrayna karşıtı bir kişiliği olduğu tüm yeraltı tarafından bilinen Revonzy, Ukrayna’da referandum oylamalarının sonuçlanmasından hemen 1 gün sonra ukrayna’nın başkenti kieve ait uluslarası sosyoloji enstitüsünü hackledi. Yaptığı bu saldırı ukrayna’nın tüm yerel haber sitelerinde yayınlandı. Yayınlanan haber sitelerine gelen yorumlar genellikle ukrayna’ya ait kıdemli askerler tarafından ağır hakaretlerde bulunuldu.

Molly Cavalli Hacklenmesi

Dünya çapında ünlü bir erotik film yıldızı olan Moly Cavalli sırf Revonzy’nin can sıkıntısına kurban gitti. Saldırıdan sonra yıldızın kendi sosyal medyası üzerinde storyler atılarak bu gerçekleştirilen saldırıyı kınadığını dile getirdi. Revonzy’den cevap gecikmedi. Web sitesinde root erişim izni olduğundan ötürü bir index daha bastı. Adeta yere düşene ikinci tekmeyi atmak gibi… Saldırı kayıtı ise burada: https://archive.is/AvB7M

Sinopec’in Hacklenmesi

Çin’in en büyük firmalarından biri olan 2023 yılı itibariyle toplamda 400.000’den fazla çalışan bulunuyor. Korona virüsü salgının’dan ötürü çin’e olan garezi neticesinde sinopece acımadan yerle yeksan etti. Saldırı kayıtı burada ve aşağıya da imhatimi’de açılan konunun ekran görüntüsünü ekleyeceğiz. Saldırı kayıtı: https://archive.is/BIEmv imt’de açılan konunun ekran görüntüsü: TIKLA

MIT Üniversitesinin Hacklenmesi

Dünya’nın en seçkin üniversitelerinden biri olan MIT büyük bir hışımla saldırıya uğradı ve saldırıyı gerçlekştiren kişi ise yine tahmin edeceğiniz üzere Revonzy’di. Yaptığı saldırılar dünya gündeminde büyük sesler getirse de Türkiye gündeminde muhabbet konusu dahi olmadı. Saldırının kayıtı ise: https://ownzyou.com/zone/23693

Bakanlıkların, Üniversitelerin ve Avukatların Hacklenmesi

Milli eğitim bakanlığı ve Ticaret bakanlığının sistemlerine girip, uyarı indexi atmasıyla Türkiye gündemine oturmuştur. Yaptığı bu büyük çaplı saldırı’dan sonra bizzat Türkiye vatandaşı olarak gurur duyduk çünkü yapılan bu eylem sayesinde bakanlıklarımızın güvenlik önleminin arttırılacağı konusunda hemfikirdik. Bir kaç ay aradan sonra ise Gaziantep teknik üniversitesine ve ileri bilişim kolejine güvenlik önlemi alması sebebiyle uyarı indexi atıldı. Tekrardan kısa bir aradan sonra ise Türkiye’de sükse yapmış olan başarılı bir avukat olan bekir gürsoyun sitesine uyarı indexi atıldı. Anlayacağınız Revonzy boş durmuyor. Saldırı kayıtlarına buradan erişebilirsiniz: https://web.telegram.org/k/#@revonzygod

Hackerlara ve Hack Platformlarına Saldırı

revonzygod
revonzygod
  • Fatalworm(S*berBasin): Kendini hacker olarak tanıtan fatalworm kod adlı bilişim suçlusu içerisinde SpyDark, Anarchosa, Mectruy ve Revonzy olan grup tarafından saldırıya uğradı ve hack haber sitesi adı altında paylaşımlar yaptığı web sitesi hacklendi.
  • Damar(S*nalNews): Hack dünyasında kayda değer hiçbir saldırısı bulunmayan biri olarak bilinen damar kod adlı bilişim suçlusu Revonzy ve Nefarious ikilisi tarafından saldırıya uğrayarak hack haber sitesi altında paylaşım yaptığı web sitesi hacklendi.
  • Baznx(Zh*ck): Sahibi her ne kadar iyi niyetli biri olsa da üyeleri tarafından sitesi hedef konumuna gelmiş ve Revonzy’nin gazabına uğramıştır. Ne yazık ki kurunun yanında yaş da yanıyor.
  • Viento – Abush(BlackFrewal): Kendilerini sosyal medyacı olarak tanımlayan bu kişilerin hack dünyasına dair hiçbir fikirleri olmadığı konusunda sanırım herkes hemfikir. Akla mantığa sığmayan bir şey ise web’den anlamayan biri neden hack platformu kuramaya yeltenir ki?
  • sentinel1777 – senorita(W*seDark): Saldırılardan payını alan bir diğer hack platformu ise wisedark oldu. Özellikle Revonzy’e meydan okuyup bizi istesende yenemezsin tarzında atıfları üzerine index yemeleri bir oldu.
  • Blind Guardian(GuardianH*ckerz): Hackleme sebebi tamamen keyif olsun diye açıklamalarında bulunsa da inceden mesajlar verdiğini biliyoruz.
  • Anonim(D*rkH*ckerz): Hack dünyasındaki forum sitelerini azaltmak maksadıyla saldırıdan nasibini alan bir diğer platform ise Revonzy’nin saldırısına kurban gitti.

Saldırı zone kayıtlarına buradan ulaşabilirsiniz: https://controlc.com/0c7c73e3 , https://controlc.com/fc4caecb

Revonzy Kimdir

2017 Yılında hack dünyasına girmiş başarılı bir defacerdir.

Revonzy Kaç Yaşından Beri Hackle İlgileniyor

Bu bilgi net olarak bilinmemektedir.

Revonzy Siyah Şapkalı mı?

Hayır, revonzy’nin yaptığı eylemler neticesinde gri şapkalı olduğu kanaatine vardık.

Defacer Nedir?

İçeriğimiz içerisindeki bulunan tüm web saldırılarını örnek göstererek bunları yapan kişilere Defacer yani sistemi bozan kişi anlamına gelmektedir.

Revonz'nin İdeolojisi Nedir?

Atatürkçülüğü benimsemiştir ve yaptığı eylemler bunu savunur niteliktedir.

Atahan

SEO Master & Python Development - CEO Of Analist.org

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu