Dijital PazarlamaSosyal Medya

Sosyal Medya Gelecek İçin Yatırım

Google'da Yükselmek İçin Sosyal Medya Reklamı

Sosyal Medya: Gelecekte Yatırım Yapmanın Anahtarı

Son zamanlarda, projelerimizde web 3.0 sosyal medyayı kullanmanın ileriye yönelik bir yatırım yapmak olduğu sıkça konuşuluyor.

Sosyal medya neden bu kadar önemli?

Ziyaretçi sayısı, sayfa sıralaması (PR) ve Google’da üst sıralara çıkmak arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Facebook, Twitter, FriendFeed vb. sosyal medya sitelerinde paylaştığınız dikkat çekici içerikler, web sitenize ziyaretçi çekmenize yardımcı olacaktır. Bu da, zamanla kalıcı ziyaretçiler elde etmenizi sağlayacaktır. Eğer bir kurumsal web siteniz varsa, sosyal medya sayesinde muhteşem satışlar yapabilirsiniz.

Bir örnek vermek gerekirse, Gittigidiyor’da ayrılan sevgilisinden özel görüntüler içeren bir kamera satan kızın videosu tüm sosyal ağlarda paylaşıldı. Bu sayede, Gittigidiyor’un cirosu o gün rahatlıkla 4’e katlandı. Neden mi? İnsanlar sadece sitede gezinmek için girdiler ama dikkat çekici diğer ürünlere de göz attılar.

Sosyal medya kullanarak siz de web sitenizi öne çıkarabilirsiniz.

Peki sosyal medyayı nasıl kullanacaksınız?

Örneğin, Facebook’ta dikkat çekici bir başlık oluşturup web sitenize yönlendirin. Arkadaşlarınızın yardımıyla ve Facebook grupları sayesinde bunu paylaşın. Bu, günlük hitinizi %250’ye kadar artırabilir.

Atahan

SEO Master & Python Development - CEO Of Analist.org
Başa dön tuşu